Co na DACH ?

www.dachbud.pl

DACHBUD wiarygodna firma

DACHBUD bezpieczny dach nad głową

uczciwa praca

Zawsze z naciskiem na detale

PL EN DK DE
Dekarstwo - Co na DACH ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie będę się rozpisywał nad szczegółami wszystkich pokryć dachowych, tym wpisem chcę zwrócić uwagę nad prawidłowym rozsądnym i mądrym wyborem materiałów i wykonawcy do pokrycia dachu.

Najbardziej popularnymi w naszym regionie są: blachodachówka, pokrycia papowe oraz dachówka i sporadycznie wiór osikowy.

Które z nich jest najlepsze najtrwalsze?

Dekarstwo wbrew powszechnej opinii to trudny i odpowiedzialny zawód jest wiele "firm dekarskich, ale w 70% nie ma w nich zatrudnionego DEKARZA :-). Niestety takie anomalia są dopuszczane w naszym państwie , każdy może pójść do urzędu miasta wypełnić wniosek i zarejestrować firmę dekarską, następnie zakupić busa przykleić nr.telefonu i mamy "firmę dekarską" - której tak naprawdę NIE MA, to są ludzie, którzy chcieliby kryć dachy.

Czy taka firma i łatwowierny nieznający się na fachu inwestor są w stanie zbudować dach?. Niejednokrotnie będąc na obmiarze przyszły klient pokazuje dom sąsiada mówiąc widzi Pan u sąsiada pokryli 3-4 lata temu i jest dobrze. Ja z kolei zauważam już podstawowe błędy a to brak wróblówek na okapie, a to wentylacji w kalenicy, czy nieumiejętne odprowadzenie skroplin.

Kogo winić za całą sytuację, producenta, inwestora, wykonawcę?

INWESTORA - za pochopną decyzję, za zakup materiałów złej, jakości niejednokrotnie kierowaną chęcią uzyskania zysku (moja babcia kiedyś mawiała to, co jest tanie wychodzi drogo) - nie na rzeczy dobrych tanio! a MEGA PROMOCJE niosą za sobą w przyszłości problemy.

FIRME DEKARSKĄ - kompletny brak stosownej wiedzy i kwalifikacji zawodowych, firma dekarska bez dekarza:-)

REASUMUJĄC

Jest wiele materiałów pokryciowych,mniej lub więcej sprawdzonych,lepszych,gorszych i złych,sprzedawca-hurtownik ,podobnie jak wróżka prawdy Ci nie powie,dla niego liczy się przeważnie wydruk z kasy fiskalnej i cyfry na nim zawarte oznaczające zysk.Pytając się w moich lokalnych hurtowniach o bitumiczne wstępne krycie sprzedawca oferuje mi papę W400,jak pytam się o inną papę słyszę odpowiedż że nie ma, zadaje kolejne pytanie dla czego Pan nie ma,bo wszyscy kupują W400, ale jak mają kupić coś innego,jak nic innego NIE MA :-)

Następne moje pytanie do sprzedawcy:Widzę macie blachodachówkę w promocji co to za produkt, jaka jest użyta gramatura ocynku na m²,szybko dostaję odpowiedż od sprzedawcy NIE WIEM ale jest dobra bo WSZYSCY JĄ KUPUJĄ :-)

Dlatego my dekarze stoimy na straży naszego fachu, dbamy i neutralnie doradzamy klientom w wyborze odpowiednich SPRAWDZONYCH materiałów montując zgodnie ze sztuką dekarską i wytycznymi producenta.

 

 

 

Pomiższe zdjęcia prezentują to o czym pisałem, niekompetentni ludzie wprowadzili inwestora w poważne kłopoty, pomimo deklaracji długich gwarancji i zadowolenia otrzymał za własne pieniądze,niechlujną usługę powiązaną ze złą jakością materiału.

- laszująca się dachówka

- rdzewiejąca blachodachówka

- pękająca papa

- pruchniejący wiór osikowy

 

 

 

 

 

 

DACHBUD Krzysztof Kurzac, ul.Nowy Rynek 7, 13 230 Lidzbark

tel. 48 604 168 373 ; skype:  dachbud

 

 Powered by: www.CDX.pl